Sevgili Beykozlular

Sevgili Beykozlular

Sizleri, “Turizm, Eğitim, Kültür, Tarih ve Spor Şehri Beykoz’a Doğru” diyerek selamlıyorum… Beykoz Osmanlı Sanayiinin Kalbi ve Ülkemizin ilk Sanayi Tesislerinin kurulduğu yerlerdendir. Beykoz da Fabrikalar kapandı ancak buralarda yapılacak Turizm Tesisleri ile oluşturulacak yeni iş imkânları Beykozluların yüzünü güldürecek. Aynı zamanda Beykoz Ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır. İstihdam için önceliğin eğitimden geçtiğini unutmamak gerekiyor. Temelde alınan İlköğretim ve Lise Eğitiminin önemi büyüktür. Bunun için Yeni Okullar ve Derslikler yapılmasını ve Üniversiteler ‘in Beykoz’da çoğalmasını siz değerli Beykozlularla sağlayacağız.

Yaşayan Anadolu Beykoz Projemizle Ülkemizin her bölgesini temsil eden, Anadolu ve Rumeli’nin binlerce yıllık değerleri, mimarisi, Kültürü, Örf ve adetleri Beykoz’da bir araya gelecek Beykoz’un Camı ve Abı-ı Hayat Suları ile harmanlanarak bir Turizm Bölgesi ortaya çıkacaktır. Beykoz üç bin yıllık bir tarihe ev sahipliği yapmış adeta Yaşayan Tarih ve Açık Hava Müzesi’dir. Fakat buraların tek eksik yanı Restorasyonlarının yapılarak turizm faaliyetlerine dâhil edilememesidir. Yine aynı şekilde Beykoz’da aynı gök kubbe altında farklı inanç yapısına sahip hemşerilerimizle yaşıyoruz. Bu değerlerimizi muhafaza ederek bu birlikteliğimizi ve sahip olduğumuz bu değerleri tanıtarak Beykoz’a daha çok yerli ve yabancı turist gelmesini sağlayacağız.

Beykozspor ülkemizde kurulan dördüncü spor kulübü. Beykozspor kendisi ile aynı dönemde kurulan spor kulüpleri gibi layık olduğu yerde olabilmesi için birlikte çalışacağız.Önce Sağlıklı Nesil ve Toplum için sonra Olimpiyatlara katılacak Beykozlu sporcular için Beykoz’un her bir köşesinde spor tesislerini hep birlikte yapacağız.

Hepimiz için kangren haline gelmiş olan 2B sorunu Ak Parti İktidarı tarafından çözümlenmiş, Tapularımız verilmeye başlanmıştır. Ülke genelinde yapılan 2B uygulamasından doğan bazı sıkıntıların ise, İktidarımız ve Büyükşehir belediyemiz ile birlikte Beykoz Halkını üzmeyecek şekilde çözülmesine devam edeceğiz. Bununla birlikte İmar Planlamaları ve Kentsel Dönüşüm Uygulamalarımız başlayacaktır.

Gelişen Beykoz için mevcut Altyapı ve Ulaşım imkânlarını da yeterli duruma getireceğiz. Çocuklarımızla, gençlerimizle, yaşlılarımızla, engellilerimizle, Her daim, her yaşta, her şartta bulunan hiçbir canlı ayrımı yapmadan herkesi kendimiz gibi kabul ederek, çevremizdeki her şeyin bize ait olduğu bilinciyle Beykoz’da Huzuru ve Mutluluğu hep birlikte pekiştirecek ve ihtiyaç duyduğumuz her şeyi birlikte yapacağız.

Kıymetli Beykozlular,

Beykoz’un daha iyi yönetilmeye ihtiyacı var. İnsanlar için “Her Şeyin Başı Sağlık” deriz. Şehirler ve Kurumlar için ’de “ Her Şeyin Başı İyi Yönetim” dir. Sizlerle birlikte Beykoz’u Daha İyi Yönetmeye talibim…

Sevgi ve Saygılarımla

Ali Bilir